تبلیغات
بهترین خبرهای روز - سوار شدن مسافر هواپیمایی ایران‌ایر در لحظه take off
بهترین خبرهای روز
با سلام و تشکر از حضور شما لطفا در نظر سنجی ما شرکت کنید .

آرشیو موضوعی

آرشیو

لینکستان

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • امروز :
  • دیروز :
  • این ماه :
  • ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

سوار شدن مسافر هواپیمایی ایران‌ایر در لحظه take offپرواز شماره 234 هواپیمایی ایران ایر از مبدا شیراز به مقصد تهران
جمعه 88.2.18 ساعت 11 صبح

ساعت 10:45 است و کل مسافرین، سوار هواپیمای فوکر100 هما شده اند. پس از شمارش مسافرین، سر شیفت ترافیک از خدمه پرواز خداحافظی نموده ازهواپیما خارج میشود. در ساعت 10:50 خلبان موتورهای هواپیما را روشن و پس از چک نهایی به سمت ابتدای باند پرواز حرکت مینماید. با نشستن خدمه پرواز بر روی صندلیهای مخصوص و اوج گرفتن صدای موتورها، هواپیما آماده پرواز میشود. اما هیچ اتفاقی نمیافتد. همه منتظرند، اما پس از 2 الی 3 دقیقه انتظار ناگهان صدای موتورها ضعیفتر شده و ماشینهای زرد رنگ آتش نشانی به همراه خودروی سواری پژو 405 به هواپیما نزدیک میشوند، در این لحظه درب هواپیما باز میشود و مینی بوس تشریفات VIPبه کنار هواپیما میاید، فردی با محافظینش ( به گفته مسافرین، معاون فناوری رییس جمهور ) از مینی بوس خارج و به داخل هواپیما می آیند. موتورهای هواپیما هنوز روشنند، صندلیهای جلو همگی پر هستند اما ایشان ظاهرا شخصیت برجسته‌ای هستند و به همین خاطر به هر وسیله‌ای ایشان را در ردیفهای جلو مستقر میکنند، اما محافظین جایی برای همنشینی کنار ایشان نمی یابند و در انتهای هواپیما مستقر میشوند.

بالاخره هواپیما در ساعت حدودا 11:17 پرواز مینماید. پس از برخاستن هواپیما جمعی از مسافرین از جمله من به سرمهماندار پرواز آقای سلیمی بابت این اتقاق اعتراض میکنیم، میگوید این کار با مجوز خلبان صورت گرفته است، میگویم آیا خلبان اجازه دارد بر خلاف همه قوانین پروازی این اجازه را بدهد؟ پس از سوال از خلبان پاسخ میدهد عملیات این کار را انجام داده به من هم از بالا دستور داده اند، نگران نباشید بدون تاخیر به مقصد میرسیم!

همهمه‌ای بین مسافرین است، از مهماندار سوال میکنم چند سال سابقه کار داری؟ میگوید 7 سال، می‌گویم آیا تا به حال با این وضعیت مواجه شده‌ای؟ پاسخ میدهد به هیچ وجه، می‌گویم آیا تا به حال از همکارانت شنیده ای در لحظه پرواز مسافری سوار شود؟ میگوید ابدا. در حالیکه به شدت از رفتار خودخواهانه این مسوول بی مسوولیت رنجیده بودم نامه ای به این مضمون برایش نوشتم و آنرا تحویل مهماندار دادم تا به ایشان برساند :

(جناب آقای...

با سلام، نمیدانم که هستید و چه شخصیت برجسته ای هستید، اما هر که هستید اینرا میخواستم به جنابعالی عرض کنم که شما با زیر پا گذاشتن همه قوانین و مقررات بین المللی پروازی امنیت مسافرین را به مخاطره انداختید و حتی از این بابت عذر خواهی هم ننموده اید، امیدوارم خداوند متعال به شما کمی عدل و انصاف عنایت نماید تا حداقل با مردمی که در حوزه کاری شما قرار دارند درست رفتار نمایید.)

اما دریغ از یک پاسخ کوتاه و یا حتی عذرخواهی ساده... پس از پیاده شدن از هواپیما جهت اطمینان از تخلف به مدیر ترافیک هما مستقر در فرودگاه مهر آباد مراجعه و از وی سوال نمودم آیا مطابق قوانین پروازی مسافری ولو تشریفات حق دارد در لحظه برخاستن وارد هواپیما شود ؟ با لبخند از روی اطمینان میگوید امکان ندارد ! میگویم الان اتفاق افتاده میگوید محال است ! پس از آن و نا امیدی از رسیدگی مسوولین هما با تلفن گویای 466222 تماس گرفته و با مسوول کشیک هما موضوع را در میان میگذارم، الحق و الانصاف خیلی مودبانه عذرخواهی کرد و قول داد موضوع را پیگیری نماید اما به دلائل زیادی نمیتوانم باور کنم کاری از پیش ببرد و به ناچار آنرا با رسانه ها در میان میگذارم.

حال سوال اینست آیا این مسوول محترم اجازه دارد با زیر پا گذاشتن صزیح کلیه قوانین بین المللی پروازی اینگونه جان مسافرین رابه مخاطره انداخته و با بی تفاوتی و خود خواهی کامل از کنار موضوع گذشته و حتی یک عذرخواهی ساده نیز ننماید و آیا قدیمی ترین شرکت هواپیمایی ایران اجازه دارد با یک تلنگر کوچک سیاسی اینگونه قوانینی را که به اجرای آن متعهد است نادیده بگیرد.

شایان ذکر است در این پرواز 15 نفر توریست اروپایی از کشورهای اتریش، آلمان و... حضور داشته و مکررا از بابت این اتفاق ابراز تعجب و حتی تاسف میکردند.

امیدوارم طرح این موضوع در این مقطع زمانی، سیاسی و انتخاباتی تلقی نشده و صرفا اخطاری برای رفتارهای دون شان برخی از مسوولین کشور عزیزمان باشد.


درباره وبلاگ

مدیر وبلاگ : مهدی

آخرین اخبار

جستجو

نظرشما

  • به نظر شما تیم ملی فوتبال ایران در مقابل کره شمالی چه نتیجه ای کسب می کند؟
نویسندگان

mi118.com