تبلیغات
بهترین خبرهای روز - سیاه‏نمایی در مورد سرویس‌های بهداشتی!
بهترین خبرهای روز
با سلام و تشکر از حضور شما لطفا در نظر سنجی ما شرکت کنید .

آرشیو موضوعی

آرشیو

لینکستان

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • امروز :
  • دیروز :
  • این ماه :
  • ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

سیاه‏نمایی در مورد سرویس‌های بهداشتی!

استادیوم فوتبال آزادی نخستین، قدیمی‌ترین و تنهاترین استادیوم فوتبال ایران است كه علی‌رغم گنجایش 100 هزار نفری در بازی‌های حساس فوتبال پذیرای 120 هزار تماشاگر علاقه‌مند بوده است. سوم شهریورماه سال 1353 بود كه نخستین و آخرین ورزشگاه صد هزار نفری ایران در غرب تهران چشم تاسیس شد تا یكی از باب‌های توسعه در رشته پرطرفدار فوتبال به روی ایرانی‌ها باز شود.

اكنون تك فرزند خانواده فوتبال با سی و پنج سال سن از دنیای شاد كودكی و جوانانی كنار رفته و والدین او مدام در تلاش هستند تا با برطرف كردن مشكلات عدیده جسمانی‌اش اینگونه وانمود كنند كه او هنوز جوانی سرپا است و قابلیت میزبانی بازی‌های باشگاهی، لیگ قهرمانان، بازی‌های كشورهای اسلامی و... دارد.


ضیا آذری در گفت و گو با ایسنا، ‌در تشریح وضعیت استادیوم فوتبال آزادی، اظهار كرد: اولویت نخست ما در استادیوم فوتبال آماده نگه داشتن چمن زمین است. چرا كه اگر چمن زمین در شرایط خوبی نباشد همه‌ی تعمیرات و امكانات موجود در استادیوم فوتبال معطل خواهند بود. درست مانند سینمایی كه از نظر ساختمان و تجهیزات شرایط خوبی دارد در حالی كه از امكانات نمایش بی بهره است.

وی ادامه داد: ما برای نگه داری از چمن استادیوم فوتبال، خط قرمزی تهیه كردیم و همه‌ی اقدامات را طوری انجام می‌دهیم كه هیچ گاه در نگهداری از چمن قصوری صورت نگیرد. طی 5 تا 6 سال گذشته، همه‌ی جامعه‌ی ورزش شاهد بوده‌اند كه چمن استادیوم فوتبال به بهترین شكل نگهداری شده است. شما می‌بینید كه در اواخر پاییز و زمستان در بسیاری از استادیوم‌ها كه بازیهای معتبر در آنها برگزار می‌شود، چمن بازی با مشكل مواجه می‌شود ولی ما شرایط خوبی داریم.

مدیر مجموعه‌ی ورزشی آزادی، اضافه كرد: در حال حاضر كیفیت رختكن‌ها ، معابر، سرویس‌های بهداشتی، مدیاسنتر، تجهیزات نرم افزاری و سخت افزاری و ... به جز رختكن ورزشكاران كه در دست تعمیر است در شرایط قابل قبولی قرار دارند، به طوری كه نماینده‌ی فیفا كه به عنوان ناظر در دیدار با عربستان در ایران حضور داشت، طی جلسه‌ای از خدمات و اتفاقات صورت گرفته تقدیر و تشكر كرد.

آذری با بیان اینكه اتاق دوپینگ و مدیا سنتر كاملا آماده بهره‌برداری است، تصریح كرد: اینترنت پرسرعت قابل استفاده است. جایگاه خبرنگاران در وضعیت قابل قبولی است. VVIP شرایط بسیار خوبی دارد. از میان چهار رختكن، یك رختكن بازسازی شده و دومی در حال انجام است.

مدیر مجموعه ورزشی آزادی درخصوص روند صندلی‌گذاری استادیوم آزادی به ایسنا گفت: در بخش جایگاه تماشاگران اقدامات بسیار زیادی صورت گرفته است. در طبقه نخست 90 درصد پیشرفت كار داشتیم. تعویض صندلی‌ها به شكل قابل قبولی در حال انجام است. در طبقه میانی و دوم نیز اكنون سرویس‌های بهداشتی در حال افزایش 100 درصدی هستند. ما در این زمینه 50 درصد پیشرفت كار داشتیم.

وی درخصوص افزایش سرویس‌های بهداشتی هم خاطرنشان كرد: پیش از این به ازای هر 473 نفر یك سرویس بهداشتی موجود بود. طی برنامه یك ساله قصد داریم تعداد سرویس‌ها را دو برابر كنیم تا به ازای هر 226 نفر یك سرویس موجود باشد. قصد داریم توصیه فیفا مبنی بر وجود یك سرویس به ازای هر 250 نفر را رعایت كنیم.

آذری با بیان اینكه نگهداری و نظافت از سرویس‌های بهداشتی در پیك بهره‌برداری به فرهنگ عمومی مردم بازمی‌گردد، تاكید كرد: قطعا اگر در یك آپارتمان 150 متری 20 میهمان داشته باشید، با نارسایی بهداشتی مواجه خواهید شد. اگر تعداد این میهمانان به 40 نفر برسد، دیگر نمی‌توانیم كاری بكنیم. از نظر من عكس گرفتن و پرداختن به این مساله در زمان اوج بهره‌برداری از سرویس‌های بهداشتی فقط سیاه نمایی است. قطعا حل كردن مشكلات آن هم به طور همزمان در تجمعات بزرگ كار بسیار مشكلی است و با فرهنگ عمومی مردم سروكار دارد. هر چه سطح فرهنگ عمومی ارتقا پیدا كند و مردم مانند خانه خودشان با حفظ آداب و ارزش‌ها رفتار كنند دیگر شاهد مشكلی نخواهیم بود.

آذری درباره نشت آب از جایگاه تماشاگران به سطوح پایین‌تر و نیاز به صرف هزینه‌های میلیاردی برای تعمیر آن متذكر شد: استادیوم فوتبال، یك استادیوم فرسوده است. خوشبختانه به دلیل سازه بتونی آن مشكلات عدم استحكام و ریزش نداریم. نشت آب ما را متحمل زحمات بسیار زیادی كرده كه به دنبال اصلاح آن هستیم. 320 هزار متر، متراژ سطحی است كه مردم روی آن می‌نشینند. ما برای تعمیر نیاز به اعتبارات بسیار زیادی داریم، در صورتی كه فراهم شود به صورت اساسی اصلاح می‌شود و جلوی نشت آب گرفته می‌شود.

مدیر مجموعه ورزشی آزادی با بیان اینكه در استادیوم فوتبال حسابی برای ساخت نمازخانه وجود ندارد، اظهار كرد: ما به دلیل كمبود نمازخانه با مشكل مواجه هستیم؛ ولی نمازخانه‌های موجود آن گونه كه می‌گویند بد نیست! اگر مردم مراعات كنند، نمازخانه‌ها به این وضعیت نمی‌افتد. ما در استادیوم فضایی برای ساخت نمازخانه‌های جدید نداریم. بنابراین باید از وضع موجود استفاده بهینه كنیم. می خواهیم در جبهه شرقی یا غربی استادیوم یك نمازخانه متمركز با ظرفیت 1000 نفر بسازیم تا هم نمادی مذهبی در استادیوم داشته باشیم و هم مردم بتوانند در محل مناسب‌تری به انجام فرایض خود بپردازند.

وی در پایان درخصوص شماره دار كردن صندلی‌های استادیوم تاكید كرد: این مساله به ما مربوط نمی‌شود. ما فقط وظیفه نصب داشتیم. شماره دار كردن صندلی‌ها وظیفه كسی است كه منافع هم متعلق به اوست. از نظر من، هر كسی منافع را می‌برد، بیاید و صندلی‌ها را شماره‌دار كند. ما بارها از زمان ریاست دادكان در فدراسیون فوتبال پیشنهاد این كار را داریم ولی تاكنون هیچ جوابی نگرفتیم.

درباره وبلاگ

مدیر وبلاگ : مهدی

آخرین اخبار

جستجو

نظرشما

  • به نظر شما تیم ملی فوتبال ایران در مقابل کره شمالی چه نتیجه ای کسب می کند؟
نویسندگان

mi118.com