تبلیغات
بهترین خبرهای روز - كشور بدتر جهان برای وبلاگ‌نویسی
بهترین خبرهای روز
با سلام و تشکر از حضور شما لطفا در نظر سنجی ما شرکت کنید .

آرشیو موضوعی

آرشیو

لینکستان

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • امروز :
  • دیروز :
  • این ماه :
  • ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

كشور بدتر جهان برای وبلاگ‌نویسی


كمیته پشتیبانی از خبرنگاران (CPJ) در گزارش جدیدی اعلام كرد با وجود دولت نظامی كه به شدت دسترسی به اینترنت را محدود و مردم را برای ارسال مطالب انتقادی به اینترنت سال‌ها زندانی می‌كند، میانمار بدترین كشور جهان برای وبلاگ‌نویسان است.

گزارش «10 كشور بدتر جهان برای وبلاگ نویس بودن» همچنین از شماری از كشورهای خاورمیانه و آسیا نام برده كه ضریب نفوذ اینترنت در آنها رشد كرده و سركوبی دولت نیز در واكنش به آن افزایش یافته است.


به گفته جوئل سیمون، مدیر اجرایی CPJ، وبلاگ‌نویسان پیشگامان تحول اطلاعاتی بوده و شمار آنها به سرعت در حال افزایش است اما دولت‌ها به سرعت فرا می‌گیرند چگونه با استفاده از سانسور و فیلتر اینترنت،‌ محدودیت دسترسی آنلاین و كاوش اطلاعات شخصی، فن‌آوری را علیه وبلاگ‌نویسان به كارگیرند و هنگامی كه تمامی اینها با شكست مواجه شدند مقامات دولتی به سادگی چند وبلاگ نویس را برای ارعاب باقی جامعه آنلاین به در پیش گرفتن سكوت یا خودسانسوری، به زندان می‌اندازند.

براساس گزارش CPJ، بر مبنای زندانی كردن، كنترل و ارعاب، كشورهایی چون سوریه، عربستان سعودی، تونس و مصر به عنوان سركوبگران آنلاین پیشتاز در خاورمیانه و آفریقای شمالی شمرده می‌شوند. چین و ویتنام كه در آنها فرهنگ وبلاگ‌نویسی شكوفا شده با مونیتورینگ و محدودیت گسترده دولت مواجه شده، جز بدترین كشورها برای وبلاگ‌نویسی در آسیا هستند. كشورهای كوبا و تركمنستان كه دسترسی به اینترنت در آنها به شدت محدود است نیز جز این فهرست هستند.

كمیته پشتیبانی از خبرنگاران این گزارش را به مناسبت روز جهانی آزادی مطبوعات در سوم ماه می (13اردیبهشت) منتشر كرده و خواستار توجه به سركوبی آنلاین شده كه تهدید ظهور یافته بزرگی برای آزادی مطبوعات در سراسر جهان است.

CPJ وبلاگ‌ نویسانی را كه كارشان گزارشی یا تفسیر مبتنی بر واقعیت است، خبرنگار می‌داند. در سال 2008 این سازمان دریافت وبلاگ‌نویسان و دیگر خبرنگاران آنلاین، بزرگ‌ترین گروه حرفه‌ای هستند كه به زندان افتاده‌اند و برای نخستین بار شمار آنها از خبرنگاران روزنامه و رادیو و تلویزیون زندانی پیشی گرفته است.

در گردآوری این فهرست CPJ وضعیت وبلاگ‌نویسان سراسر جهان را بررسی كرده است. اعضای CPJ با مشاوره كارشناسان اینترنت هشت معیار از جمله استفاده دولت از فیلترینگ، مونیتورینگ، نظارت و كنترل، استفاده مقامات از زندان و اشكال دیگر آزار قانونی برای سركوبی وبلاگ نویسی انتقادی و گستردگی و بازبودن دسترسی به اینترنت را برای تهیه گزارش خود لحاظ كرده است.


درباره وبلاگ

مدیر وبلاگ : مهدی

آخرین اخبار

جستجو

نظرشما

  • به نظر شما تیم ملی فوتبال ایران در مقابل کره شمالی چه نتیجه ای کسب می کند؟
نویسندگان

mi118.com